XIII OGÓLNOPOLSKI BIEG RASZYŃSKI


15-10-2021

XI Ogólnopolski Bieg Raszyński


W niedzielę, 19 września odbył się XI Ogólnopolski Bieg Raszyński.
 
Pomysł zorganizowania Biegu Raszyńskiego narodził się w 2010 roku. Bieg w Raszynie od lat stoi na bardzo wysokim poziomie. Biegacze lubią tu przyjeżdżać ze względu na świetną organizację oraz „szybką”, płaską trasę, która ma atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Nie ukrywam, że pomaga to im bić ich rekordy życiowe, co niejednokrotnie miało już miejsce podczas naszej imprezy.
 
W tegorocznej edycji Biegu wzięło udział ok. 300 zawodników. Biorąc pod uwagę teraźniejszą sytuację jaka panuje w kraju, uważamy, że to naprawdę świetny wynik. Uczestnicy mieli do pokonania trasę 10 km, na którą składają się 3 okrążenia prowadzące przez ulice Raszyna i Rybia.
 
Bieg podzielony jest na wiele kategorii. Zwycięzcą biegu został Aleksander Dragan uzyskujący czas 31:37. Najlepszym zawodnikiem w gminie Raszyn okazał się Paweł Troniarz, który bieganie ma we krwi. W biegu brały udział, aż trzy pokolenia tej rodziny- najstarszy z rodu, jego syn oraz wnuczek. To świetnie ukazuje, jak inicjatywa biegu w naszej Gminie jest ważna, skoro to nie tylko świetna zabawa, pokonywanie własnych słabości, ale także spędzanie rodzinnie i aktywnie wolnego czasu.
 
Przy organizacji biegu pracuje sztab ludzi z pasją , którzy wkładają wiele serca, żeby kolejna edycja biegu, była jeszcze lepsza niż poprzednie. Bardzo dziękuję za pomoc i wspaniałą współpracę Pani Karolinie Matysiak oraz klubowi KS Raszyn.
 
 
Dyrektor Biegu Raszyńskiego

Janusz Górka


Pliki do pobrania

realizacja ONEdot